Çeker Ocak BFT-5003

Stok kodu: BFT-5003

Ürün kısa sürede teslim edilebilir (Teslimat Sorunuz)

13 Şu anda bu ürünü inceliyor.

Teslimat

Tam Zamanında

20Bin'den Fazla

Ürün Çeşidi

24/7 Destek

Sipariş Sonrası

1-Gün İçinde

Teklif Cevaplama

Ürün Bilgileri

Çeker Ocak BFT-5003 (120x50x205cm)

 • Gövde 1,2 mm DKP sacdan imal edilmiştir.
 • İç evye (lavabo), asit ve bazlara dayanıklı polipropilen malzemeden üretilmektedir.
 • Çekerocak kabin içi tezgah 12 mm asit ve bazlara dayanıklı kompakt laminant malzemeden imal edilmektedir.
 • Kabin duvarları emaye kaplı sacdan imal edilmektedir. Bu sayede asit ve bazlara dayanıklı ve paslanmaz özellik kazanmaktadır.
 • Kabin dışında timer (zamanlayıcı), 220V priz, su musluğu ,gaz musluğu, spot lamba anahtarı ve fan anahtarı bulunmaktadır.
 • Kabin camı giyotin tipte açılır kapanır olarak dizayn edilmiştir.
 • Kabin camı temperli özel camdan imal edilmiştir.
 • Kabin tezgahının sağ ve solunda yapılan deney ve testlerin daha iyi gözlemlenebilmesi için temperli ısı, asit ve baza dayanıklı cam kullanılmıştır.
 • Aspirasyon için 2800 devir/dakika, 55watt’lık ,375m3/saat kapasiteli 2 adet salyangoz tipi fan motoru kullanılmaktadır.
 • Ebatlar kullanıma uygun olarak 120x50x205 cm olarak dizayn edilmiştir.
 • Özel ebatlarda da imal edilebilmektedir.

Çeker Ocak Genel Açıklama;

Kimyasal çeker ocaklar, yüksek sıcaklıklarda kimyasal reaksiyonların gerçekleştirildiği laboratuvar ekipmanlarıdır. Bu ocaklar, laboratuvar çalışmalarında kimyasal maddelerin ısıtılması, kaynatılması, eritilmesi veya reaksiyonlara sokulması gibi birçok amaç için kullanılır.

Kimyasal çeker ocaklar, genellikle elektrikli veya gazlı modeller olmak üzere farklı tiplerde gelir. Elektrikli modeller, bir elektrik direnci yoluyla ısı üretirken, gazlı modeller yanıcı gazlar kullanarak ısıtma işlemini gerçekleştirir.

Çeker ocakların temel bileşenleri arasında ocak gövdesi, ısıtma elemanı (elektrikli modeller için), gaz valfi (gazlı modeller için), termokupl (ocak sıcaklığını ölçmek için kullanılır), ısıtma düğmesi ve kontrol paneli yer alır. Çeker ocakların güvenli kullanımı için, kullanım kılavuzuna uyulması gerekmektedir. Ayrıca, kullanıcıların laboratuvar güvenlik kurallarına ve kişisel koruyucu ekipmanların kullanımına da dikkat etmeleri önemlidir.

Kimyasal çeker ocak, laboratuvarlarda sıkça kullanılan temel ekipmanlardan biridir ve birçok araştırma, deney ve analiz çalışmasında önemli bir rol oynar. Ancak, kimyasal çeker ocakların doğru kullanımı ve bakımı konusunda dikkatli olunması gerektiği unutulmamalıdır.

Çeker Ocak Nedir? Ne İşe Yarar?

Laboratuvarda birçok farklı yanıcı ve patlayıcı madde bulunmaktadır. Herhangi bir hazırlık aşamasında yangın ve patlama durumları meydana gelebilir. Laboratuvarda yüksek sıcaklık veya koku gibi koşullarda olumsuz durumlar görülebilir. Laboratuvar ortamında kullanılan ürünlerden kaynaklanan koku ve gazları gidermek için bazı ürünler kullanılmaktadır. Davlumbaz ürünleri laboratuvarda vazgeçilmez bir ürün olarak yer almaktadır. Herhangi bir karışımın hazırlanmasından kaynaklanan koku ve dumanları emerek çalışanların sağlığını korur. Çeker ocaklar halk arasında aspiratör olarak da bilinmektedir. Çeker ocak, laboratuvar ortamındaki tüm koku ve dumanları emen bir kimyasal aspiratördür. Son derece etkili bir ürün olduğu için laboratuvar çalışanlarının sağlığını korur.

Ek bilgi
Boyutlar

120 × 50 × 205 cm

Değerlendirmeler (0)

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Çeker Ocak BFT-5003” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir